Menu
Bezpieczne zakupy

Certyfikat SSL - bezpieczeństwo środowisku informatycznym (https)

Szyfrowane dane i transakcje

Ugruntowana pozycja na rynku od 29 lat

Do wyboru różne formy płatności

14 dni na zwrot towaru

Natychmiastowy zwrot pieniędzy

Ubezpieczone dostawy towarów

Dobór schodów strychowych

Zmiana parametrów okien dachowych w warunkach technicznych

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 31 grudnia 2020 roku nastąpiła zmiana przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie Warunków Technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690) w zakresie wymagań dotyczących izolacyjności cieplnej okien i drzwi.

Zgodnie z tym rozporządzeniem, w nowo projektowanych budynkach od 31 grudnia 2020 roku, okna dachowe będą musiały spełniać nowe, bardziej restrykcyjne wymogi. Obecna dopuszczalna wartość współczynnika termoizolacyjności okien dachowych wynosi Uw= 1,1W/m2K.

Zgodnie z przepisami okna dachowe o współczynniki Uw= 1,1W/m2K lub lepszym będą stosowane w budynkach, dla których procedura uzyskania pozwolenia na budowę została wszczęta po 30 grudnia 2020 r.

Natomiast okna dachowe o parametrach obowiązujących do 30 grudnia 2020, tj. np. z Uw=1,3W/m2K zgodnie z nowym Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 grudnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2020 poz. 2351) mogą być nadal stosowane w następujących sytuacjach :

„(…) jeżeli przed dniem 31grudnia 2020r. dla zamierzenia budowlanego:

  1. został złożony wniosek o pozwolenie na budowę, odrębny wniosek o zatwierdzenie projektu budowlanego, odrębny wniosek o wydanie odrębnej decyzji o zatwierdzeniu projektu zagospodarowania działki lub terenu lub projektu architektoniczno-budowlanego, wniosek o zmianę pozwolenia na budowę, wniosek o pozwolenie na wznowienie robót budowlanych lub wniosek o zatwierdzenie zamiennego projektu budowlanego albo projektu zagospodarowania działki lub terenu lub projektu architektoniczno-budowlanego;
  2. zostało dokonane zgłoszenie budowy lub wykonania robót budowlanych w przypadku, gdy nie jest wymagane uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę;
  3. została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę, odrębna decyzja o zatwierdzeniu projektu budowlanego lub odrębna decyzja o zatwierdzeniu projektu zagospodarowania działki lub terenu lub projektu architektoniczno--budowlanego.

2. Przepis ust.1 stosuje się również w przypadku gdy wymagane jest sporządzenie projektu technicznego. (…)”.

oraz w sytuacji gdy temperatura pomieszczenia ogrzewanego jest mniejsza niż 16 stopni Celsjusza *

* Pomieszczenie ogrzewane – pomieszczenie, w którym na skutek działania systemu ogrzewania lub w wyniku bilansu strat i zysków ciepła utrzymywana jest temperatura, której wartość została określona w § 134 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z późniejszymi zmianami.

Budownictwo energooszczędne stało się standardem, każdy powinni mieć jednak na uwadze, iż koszty poniesione podczas budowy zwrócą się im z nawiązką w postaci niższego zużycia energii, a tym samym w postaci niższych rachunków. Niższe zużycie energii przyczynia się także do ochrony środowiska i znacznego zmniejszenia efektu cieplarnianego. Dlatego zachęcamy do zakupu okien 3 szybowych, które sprawią, że na poddaszu będą panować komfortowe warunki oraz będą spełniały  nowe rygorystyczne wymogi nowych norm. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium