Kontakt


Materiały Budowlane IZOBUD
ul.Tracka 5, 10-364 Olsztyn
NIP 7391227578

Obsługa sklepu internetowego

tel. kom. 602 598 191

Doradztwo, wyceny indywidualne

tel. kom. 602 598 191 , 602 176 033

tomek@oknadachowe.info.pl

Dział logistyki i wysyłek

tel. kom. 602 396 419

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 19:00
w soboty w godzinach 7:00 - 13:00

tel. stacj. 89 532-13-00, 089 532-13-01
fax automat 089 532-13-02

Blog o oknach dachowych

30 lat istnienia FAKRO 2

30 LAT…

Dzisiaj FAKRO to jedna z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się firm w branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 4000 osób, wchodzi 11 spółek produkcyjnych oraz 17 dystrybucyjnych. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie – wszędzie tam gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Sprzedaż na eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży.

czytaj całość »
Schody strychowe FAKRO - dobór schodów strychowych 2

Firma FAKRO posiada w swojej ofercie rożne modele schodów strychowych, które pozwalają zaspokoić indywidualne potrzeby klientów. Wszystkie modele schodów składanych FAKRO zapewniają wysoką szczelność i termoizolacyjność oraz spełniają normę EN 14975. Schody LWS Plus to podstawowy model schodów FAKRO. Większy komfort użytkowania gwarantują schody  LWK Plus, wyposażone w poręcz, stopki oraz klapę w kolorze białym. Aby skrócić do minimum czas potrzebny na zamontowanie w stropie schodów segmentowych z drewnianą drabinką należy zastosować schody LWZ Plus. Kolejnym produktem z grupy o podwyższonym  komforcie użytkowania są schody LWL Extra wyposażone w dodatkową poręcz na środkowym segmencie oraz mechanizm wspomagający składanie i rozkładanie drabiny.

czytaj całość »
Klasy okien dachowych Fakro 0

Okna dachowe wizualnie są do siebie zbliżone jednak różnią się między sobą pod wieloma względami. Nie tylko parametry termoizolacyjności czy akustyki decydują o ich różnicach. Bardzo ważną kwestią jest konstrukcja okna, różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i termoizolacji, rodzaj zastosowanego pakietu szybowego czy dodatkowe wyposażenie. Właśnie te elementy decydują o komforcie użytkowania okien dachowych na poddaszu. W celu łatwiejszej identyfikacji, okna dachowe FAKRO zostały podzielone na trzy klasy: STANDARD, PROFI i LUX.

czytaj całość »
Rodzaje profili okien Fakro 0
  • Podstawowym surowcem do produkcji okien jest najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo. Drewno impregnowane jest próżniowo i malowane ekologicznym lakierem akrylowym w kolorze naturalnym.
  • Do pomieszczeń o okresowo podwyższonej wilgotności powietrza (kuchnie, łazienki) przeznaczone są okna drewniane trzykrotnie malowane lakierem poliuretanowym tworzącym trwałą i idealnie gładką powłokę w kolorze białym na powierzchni ramy.
  • Okna mogą mieć również konstrukcję aluminiowo-tworzywową. Wielokomorowe profile PVC w kolorze białym wzmocnione są rdzeniami stalowymi. Tworzywo nie pochłania wilgoci, okno jest trwałe i odporne na korozję. Okna dostępne również w kolorze okleiny złoty dąb lub sosna. Przeznaczone do pomieszczeń, w których przez dłuższy okres utrzymuje się wilgotne powietrze (łazienki, salony kąpielowe, pralnie). Profile PVC w oknach FAKRO zaliczają się do klasy A - najwyższej, wykonane według normy europejskiej EN 12608.
czytaj całość »
Pakiety szybowe okien Fakro 1

Okna dachowe FAKRO zostały zaprojektowane tak, aby życie w wymarzonym domu sprawiało przyjemność. Mnóstwo naturalnego światła i świeże powietrze na poddaszu pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Odpowiedni bilans energetyczny to niskie koszty ogrzewania, a rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo zapewniają spokój jego mieszkańcom. Dlatego firma FAKRO wprowadziła na rynek pełną ofertę szyb - pakietów szybowych

czytaj całość »
Jak odpowiednio dobrać okna dachowe na poddasze? 4

Małe - duże ? nisko - wysoko ? obrotowe - uchylno obrotowe?  / czyli jak odpowiednio dobrac okna dachowe na poddasze.

Marzeniem wielu z nas jest wybudowanie własnego domu. Jednym ta decyzja przychodzi łatwo, innym trudno. Bijemy się z myślami, czy podołamy temu jakże ciężkiemu wyzwaniu.
Jeżeli w końcu po wielu rozmowach i przeanalizowaniu za i przeciw zdecydujemy się wreszcie na spełnienie naszych marzeń i zaczniemy budowę własnego domu stajemy przed wielkim problemem jakich materiałów użyć, aby nasz wymarzony dom spełniał nasze oczekiwania. W dzisiejszych czasach mamy nieograniczony wybór materiałów, jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji na ich temat, mniej lub bardziej wiarygodnych. Zastanawiamy się cegła, pustak, czy może bloczki, jaka stolarka, wykończenie wnętrz, jakiego pokrycia użyć na nasz dach.
Gdy już podejmiemy decyzję i wybierzemy odpowiednie materiały zaczynamy budowę naszego ukochanego domu. Po wymurowaniu ścian i wykonaniu konstrukcji dachu dochodzimy do bardzo ważnego momentu naszej inwestycji, czyli wyboru okien dachowych. Bardzo często jest to jeden z ostatnich etapów naszej budowy i zdarza się tak, iż przeliczyliśmy się z kosztami i po prostu brakuje nam już funduszy, aby dobrać odpowiednią ilość i konstrukcję okien dachowych, dlatego próbujemy na nich oszczędzać i wybieramy okna, które nie spełnią w późniejszym czasie naszych oczekiwań.
Należy jednak pamiętać, iż odpowiedni dobór rodzaju konstrukcji, a także ilość okien ma ogromny wpływ na komfort użytkowania naszego poddasza.

czytaj całość »
RODZIAJE OKIEN DACHOWYCH FAKRO 1

Okna dachowe różnią się między sobą sposobem otwierania. Do wyboru mamy okna dachowe obrotowe, uchylno-obrotowe, okna balkonowe oraz okna dachowe o podwyższonej osi obrotu. Sposób otwierania okien dachowych decyduje o wygodzie użytkowania poddasza, a ich rozmiar i wysokość montażu o możliwości kontaktu wzrokowego z otoczeniem.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium